Perşembe, 28 Mart 2013 18:14

Tahir Efendi Bana Kelp Demiş...

Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Ama herkes birbirine saygı duymak zorunda, insanca muamele etmek zorunda… Ben de Sermet Atadinç’i günahım kadar sevmedim. Hayatımın geri kalanında da seveceğimi sanmam… Sevmek zorunda da değilim.

Haa, diyeceksiniz ki “aranızda bir husumet mi var”, hayır, tanımam kendisini… Alış verişimiz olmamıştır, olmasın da… Sevmeme nedenim görüşleri ve bu görüşlerdeki tutarsızlıklar, eksiklikler. İnsanlara zarar veren tutumu, karalayan ve yaftalayan üslubu. Gazeteciliği birilerine zarar veren sonuç doğuracak şekilde kullanıyor tavırları.

Sermet’i sevmem, ama minimum düzeyde de olsa ona bile saygı duyarım. Yaradılmışı severim Yaradan’dan ötürü. Ve korurum seviyemi… Ama o öyle yapmıyor. Fırsat buldukça hakaret ediyor… Dün de öyle yapmamış. Hakaret, hakaret, hakaret. Sanki yazı değil de hakaretler sözlüğü; Bana ‘şerefsiz’ demiş, ‘adi’, ‘tetikçi’ demiş, ‘rezil’ demiş, ‘insanlık dışı yaratık’ demiş, ‘mahlûk’ demiş…

Benim seviyem bunlara karşılık verecek kadar aşağıda değil. Sözlerini aynen kendisine iade ederim. Kötü söz sahibinin malıdır, sözü sahibini temsil eder. İyiyse de, kötüyse de… Benim annem babam insanlara hakaret edebilecek bir terbiyeyle beni yetiştirmedi.

Şimdi soracaksınız, “bu Sermet denen kişi neden sana neden bu kadar kızmış?” diyeceksiniz. Sebebi benim bir yazım. Yazımda yaşlıca bir abime dayanarak demişiz ki “Ahmet Abi’yi dinlersek AKP’nin bundan sonra partiye katacağı isimler Sermet Atadinç, İsmail Soydan, Telat Koç ve Ö.F. Mutan”.

Tüm söylediğimiz bu. Sermet bu söze alınmış.

Adama bakar mısınız, adının AKP’yle anılmasına bile küfürlerle karşılık veriyor. Demek ki toplumun bir kesimine nefreti bu boyutlara ulaşmış. Üzüldüm doğrusu. Oysa yazımızı biraz daha dikkatli okusa isminin geçtiği cümle kendisine değil, AKP Çanakkale’ye bir eleştiri içeriyor.

Deniyor ki “siz bu çizgide devam ederseniz şu an CHP’nin milletvekili olan Soydan’ı, şu an CHP’nin belediye başkanı olan ve Erdoğan’ın çizgisi ile zerre ilişkisi olmayan Mutan’ı ve sağduyulu çizgi ile zerre ilgisi bulunmayan Olay’dan Sermet Atadinç’i bile alırsınız”. Evet, burada eleştiri AKP’yedir, AKP’nin kendi başbakanlarına rozet taktırdığı kişilerin bazılarının AKP çizgisi ile ne kadar uzak olduğu vurgulanmaktadır.

Diyoruz ki, eğer eski Olay gazetesi muhabiri ve yazarı Mehmet Celen bile AKP’ye geçebiliyorsa, oldu olacak Sermet Atadinç’i de alın. Çünkü ha Sermet, ha Mehmet, yok birbirlerinden görüş olarak öyle farkları.

Dediğim gibi, bugüne kadar Murat Kıray gibi, Mehmet Celen gibi, ya da Sermet Atadinç gibi yazılarımda kimseye ‘yalaka’, ‘adi’ vs. gibi sözlerle hakaret etmedim. Etmem de… Ama Sermet Atadinç’in sözleri bana Tahir Efendi’yi hatırlattı. Bilenler bilmeyenlere bu hikâyeyi anlatırlarsa benim durumum da daha iyi anlaşılacaktır efendim.

Bu arada birileri de kimi finanse ettiklerini bir kez daha gözden geçirsinler derim.

Not: Bu arada arkadaşlarım 28 Mart 2013 tarihli Kalenin Sesi gazetesinde yer alan yazımda Alaattin Özkurnaz ile Mehmet Özkurnaz’ı karıştırdığımı belirttiler. Doğrusu Mehmet Özkurnaz olacakmış. Ben Çanakkale siyasetinin acemisiyim. Düzeltir, karışıklık için özür dilerim.

 

 

 • En Çok Okunan Köşe Yazıları

 • En Çok Yorumlananlar

 • En Çok Okunan Haberler

Son Haberler

Son Haberler

Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Firuze Ateş
Firuze Ateş

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

6 yorum

 • Yorum bağlantısı Nefi Perşembe, 11 Nisan 2013 10:09 yazan Nefi

  Nef'i Der ki:
  "İtikadımca kelp kel Tahir'dir"

 • Yorum bağlantısı Şehirde Sürekli +18lik Yazılar Yazanlara!.. Cumartesi, 30 Mart 2013 09:39 yazan Şehirde Sürekli +18lik Yazılar Yazanlara!..

  Herkes yeteneği nispetince iş yapar. Firuze Ateş doğruları yazar, kirli çarşafları gün yüzüne çıkarır, ustaca yazar. Bazıları da ört bastır, saldır, yaran, küfür ve hakaret et... şeklinde bir şey ürettiğini sanır. Sanat değeri yok, bilgi değeri yok, kalite yok, üslup yok, gerçekler yok!.. Hakaret ve küfür desen gırla!.. Ee ne yapsın herkes yeteneği neye yetiyorsa o nispette...

 • Yorum bağlantısı Firuze Hanım Cumartesi, 30 Mart 2013 09:32 yazan Firuze Hanım

  Canınızı sıkmayın siz Firuze hanım eğriyi de doğruyu da esasen herkes biliyor ancak gurur ve kinine ket vuramıyor bazıları. Tarihte nice insan nefsinin kurbanı oldu, olacak da. Siz yılmayınız yeter ki...

 • Yorum bağlantısı Kamil Sevgi Cumartesi, 30 Mart 2013 02:53 yazan Kamil Sevgi

  Fikri olmayana köşe verirseniz böyle olur, adam sadece hakaret ve küfürleri alt alta sıralar. Firuze Hanım, durmak yok, yola devam. Çanakkale'de gerçekler sizinle aydınlanıyor. Gün ışığı duvardan sızdıkça, karanlığa alışanların gözleri kamaşıyor. Lütfen ışık tutmaya devam edin. Küfür ve hakaretler sizi yolunuzdan yıldırmasın

 • Yorum bağlantısı Tahir Cuma, 29 Mart 2013 11:45 yazan Tahir

  "Tahir efendi bana kelp demiş
  iltifatı bu sözde zahirdir,
  Maliki mezhebim benim zira,
  itikadımca kelp tahirdir."

 • Yorum bağlantısı YAĞ(ma)CILAR DURAĞINDAN BİNMEDİM Cuma, 29 Mart 2013 10:53 yazan YAĞ(ma)CILAR DURAĞINDAN BİNMEDİM

  KLİKLERİN SAVAŞI... Bekleyin ve görün daha neler olacak... Üç vakte kadar birbirlerini de ispiyonlamaya başlayacaklar. Filmin aksiyon sahneleri asıl o zaman başlayacak... Şairin dediği gibi: "maske yırtılmasa hala âfetti bize o yüz"

Yorum Ekle

(*) İşareti olan alanların doğru bir şekilde doldurulması zorunludur. Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu yorumu yayınlayarak; giriş bilgilerinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda giriş bilgilerinizin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafınıza ait olduğunu, yazınızın, yetkililerce, fikriniz sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğiniz andan itibaren kabul etmiş sayılırsınız.

Köşe Yazarları

BÜTÜN KÖŞE YAZARLARINI GÖSTER

E-MAİL LİSTESİ

Son Yorumlar

Hızlı Kategori Seç

Demokrat Çanakkale

Anasayfam Yap - Sık Kullanılanlara Ekle

BİZİ TAKİP EDİN

Twitter - Facebook

Yeşil Lacivert Turuncu Sayfa Başına Dön